Wyprawa do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Łodzi

14 czerwca wybraliśmy się do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Łodzi przy ul. Ossendowskiego. Tam pan Wojtek wraz ze swoją ekipą opowiedzieli nam o pracy jednostki, o tym w jaki sposób wzywać pomoc Straży Pożarnej, ale przede wszystkim pokazali nam jak szybko strażak przygotowuje się do wyjazdu, jakie sprzęty znajdują się w wozie strażackim, no i oczywiście wszyscy mogli spróbować swych sił w „gaszeniu” pożaru przy użyciu „węża” z prądownicą. Nie zabrakło również przejażdżki wozem strażackim. Dzieci mogły również zobaczyć jak strażacy wyruszają do rzeczywistej akcji.

Na koniec było pieczenie kiełbasek i zabawa na boisku. Dzieci przygotowały również niespodzianki dla strażaków, szczególnie dla pana Wojtka, który obchodził swoje urodziny. Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia Jednostki Straży Pożarnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂